Jak pracować w domu, sprzedając rękodzieło online?
Kiedy myślę o tworzeniu sztuki i rękodzieła oraz ich sprzedaży, wracam myślami do czasów mojego dzieciństwa, kiedy malowałam kamienie dla zwierząt, tworzyłam ozdoby z szyszek i robiłam perfumy z Barbie Perfume Maker i próbowałam sprzedać je moim sąsiadom - prawdziwa historia!
Chociaż nie jestem artystą ani rzemieślnikiem, jeśli rozejrzysz się po ręcznie robionych witrynach, takich jak Etsy, znajdziesz wspaniałą biżuterię, sztukę, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, ceramikę, torebki i wiele innych.Jeśli jesteś utalentowanym rzemieślnikiem lub rękodzielnikiem i chciałbyś zarabiać pieniądze z domu, oto dziesięć kroków, które musisz wykonać, aby rozpocząć sprzedaż sztuki i rękodzieła online.
1. Struktura działalności
Najprawdopodobniej będziesz pracować samodzielnie, więc wybór struktury biznesowej powinien być prosty - jednoosobowa działalność gospodarcza. Jeśli jednak zamierzasz mieć partnera lub kilku pracowników, będziesz musiał zdecydować, która struktura będzie dla Ciebie najlepsza (partnerstwo, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub korporacja). Każda struktura ma swoje wady i zalety, a spotkanie z prawnikiem lub księgowym może pomóc w określeniu, która struktura najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Powiązane treści: Cztery powody, dla których warto założyć firmę w domu
2. Nazwa firmy
Jeśli planujesz używać czegoś innego niż własne imię i nazwisko, będziesz musiał złożyć wniosek o DBA - Doing Business As. Będziesz musiał sprawdzić, czy ktoś inny nie przejął już nazwy Twojej firmy lub nie opatrzył jej znakiem towarowym. Aby sprawdzić, czy ktoś inny używa nazwy firmy, którą rozważasz, sprawdź stronę internetową US Patent and Trademark Office. Jest to również doskonały moment, aby sprawdzić dostępne nazwy domen dla swojej witryny lub bloga, jeśli planujesz je mieć.
Powiązane treści: Plan nazywania firmy krok po kroku
3. Podatki
Złóż wniosek o licencję na podatek od sprzedaży, dzwoniąc lub wysyłając wiadomość e-mail do biura kontrolera stanu; będą oni w stanie powiedzieć, które formularze należy wypełnić. Również jako osoba samozatrudniona będziesz chciał skontaktować się z lokalnym Urzędem Skarbowym (IRS) lub spotkać się z księgowym w celu omówienia struktur podatkowych i oczekiwań wobec osób samozatrudnionych. Jedną z rzeczy, o których nie wiedziałem, gdy zaczynałem, było to, że jako niezależny wykonawca (osoba samozatrudniona) musisz płacić kwartalne podatki, zarówno od sprzedaży, jak i od dochodu. Nie zrobiłem tego, co skutkowało wysoką karą.
4. Konta bankowe
Otwarcie oddzielnego konta bankowego dla swojej firmy może pomóc w lepszym śledzeniu dochodów i wydatków. A jeśli zdecydujesz się na założenie firmy, musisz bezwzględnie oddzielić finanse osobiste od biznesowych, w przeciwnym razie utracisz ochronę, jaką oferują te struktury.
Będziesz także musiał podliczyć wszystkie swoje dochody i wydatki (pamiętaj, aby zachować wszystkie paragony), abyś mógł prawidłowo złożyć wniosek, gdy nadejdzie czas rozliczenia podatkowego. Możesz użyć do tego arkusza kalkulacyjnego, ale szczerze mówiąc, o wiele łatwiej jest korzystać z oprogramowania księgowego, takiego jak Quickbooks. Korzystanie z profesjonalnej platformy znacznie ułatwi zarządzanie finansami i rozliczanie podatków.
5. Przyjmowanie płatności
Jeśli zamierzasz sprzedawać na własnej platformie e-commerce, musisz skonfigurować procesor płatności. Jednym z najprostszych sposobów akceptowania kart kredytowych online jest otwarcie konta biznesowego PayPal. Stawki pobierane przez PayPal są rozsądne i bardzo łatwe w użyciu. Jeśli zamierzasz sprzedawać swoje towary na targach lub pokazach rzemiosła, musisz mieć możliwość akceptowania płatności mobilnych w podróży - w tym poście omówiono kilka różnych opcji.
Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się skorzystać z platformy innej firmy, takiej jak Etsy lub Shopify, mają one już skonfigurowane procesory płatności, dzięki czemu będziesz mógł akceptować płatności za pomocą kart kredytowych i debetowych, PayPal, Portfela Google, Apple Pay i kart podarunkowych Etsy. Środki ze sprzedaży są wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. Pamiętaj, aby przeczytać wszystkie informacje drobnym drukiem dotyczące warunków i opłat za sprzedaż.
6. Wybór platformy
Istnieje wiele różnych sposobów na skonfigurowanie sklepu internetowego, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Możesz utworzyć sklep e-commerce za pomocą Yahoo lub Shopify, możesz skonfigurować blog WordPress i użyć wtyczki e-commerce lub możesz zdecydować się na skorzystanie z witryny sprzedaży innej firmy, takiej jak Etsy lub Zibbet. Budowa strony internetowej ma szczególne znaczenie dla firm domowych, ponieważ może to być jedyne wrażenie, jakie kiedykolwiek zrobisz na swoich klientach. Aby dotrzeć do większej liczby odbiorców, możesz rozważyć prowadzenie bloga i sklepu Etsy. Zapoznaj się ze wszystkimi opcjami i określ, która z nich będzie najlepsza dla Twojej firmy rzemieślniczej.
7. Biznesowy adres e-mail i telefon
Będziesz chciał wyznaczyć oddzielne konto e-mail dla swojej działalności biznesowej. Jeśli utworzysz stronę internetową, będziesz mógł uzyskać adres e-mail, który odzwierciedla nazwę Twojej firmy, co wygląda bardziej profesjonalnie niż korzystanie z bezpłatnego konta Gmail. Większość właścicieli firm internetowych nie potrzebuje oddzielnej linii telefonicznej, ale w zależności od tego, jak duża jest Twoja firma i jak ją prowadzisz - możesz zdecydować, że najlepiej będzie ją mieć. Poniższy artykuł pomoże ci zdecydować, czy powinieneś w nią zainwestować, czy nie.
Powiązane treści: Czy potrzebujesz telefonu biznesowego do domowego biura?
8. Rób zdjęcia
Będziesz potrzebował aparatu cyfrowego do robienia zdjęć sprzedawanych przedmiotów. Postaraj się zastosować odpowiednie techniki oświetleniowe i atrakcyjne tła, aby uzyskać profesjonalnie wyglądające ujęcia. Jeśli nie wiesz nic o fotografii, ten post zawiera kilka fantastycznych wskazówek dotyczących tworzenia domowego studia fotograficznego!
9. Marketing
Gdy sklep internetowy będzie już gotowy, trzeba będzie przyciągnąć do niego ruch. Zacznij od założenia kont w mediach społecznościowych na Facebooku, Pintereście, Twitterze i Instagramie, aby promować swoją firmę. Umieść bezpłatne ogłoszenia na Craigslist, wydrukuj wizytówki, zacznij blogować, załóż biuletyn e-mailowy i poproś rodzinę i znajomych o rozpowszechnianie informacji. Możesz także rozważyć wynajęcie stoiska na lokalnych targach rzemieślniczych w swoim mieście. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat tego, jak promować swój biznes rzemieślniczy, zapoznaj się z poniższym artykułem, aby uzyskać pomocne wskazówki dotyczące promocji.
Powiązane treści: Jak promować swój biznes rzemieślniczy?
10. Pakowanie
Kiedy dokonasz sprzedaży, będziesz musiał wysłać przedmiot do klienta. Pamiętaj, aby uwzględnić koszty wysyłki i pakowania w ogólnej strukturze cen. Poświęć również trochę czasu i zdecyduj, jak zamierzasz zapakować swoje towary. Czy Twoje produkty są delikatne lub łamliwe? Rozważ zaopatrzenie się w folię bąbelkową, wyściełane koperty i materiały wysyłkowe, takie jak pudełka i taśma. Użycie wstążki, kolorowej bibułki i spersonalizowanych etykiet biznesowych zrobi trwałe wrażenie. Pamiętaj, aby do każdego zakupu dołączyć wizytówkę i paragon lub notatkę z podziękowaniem. Pomyśl o swoich ulubionych sprzedawcach detalicznych i o tym, jak pakują swoje produkty do wysyłki.
Dodatkowe zasoby dotyczące sztuki i rzemiosła
Jako właściciel firmy musisz być na bieżąco z trendami branżowymi, nowymi technikami marketingowymi i innymi rodzajami informacji biznesowych. Oto kilka zasobów, które będą pomocne w Twojej podróży.
- Biznes rzemieślniczy
- Craft Gossip
- Craftsy
- Get Crafty
Powiązane treści: Jak odnieść sukces na Etsy
Podsumowanie
Jeśli jesteś artystą i rzemieślnikiem, możesz zarabiać dobre pieniądze sprzedając swoje kreatywne wyroby z domu. Wystarczy postępować zgodnie z krokami opisanymi w tym poście, a będziesz na dobrej drodze do zarabiania na życie z domu.
Sprzedajesz rękodzieło artystyczne? Czy masz jakieś wskazówki dla innych, którzy chcą sprzedawać sztukę i rękodzieło online? Napisz do nas, z chęcią poznamy Twoją opinię! Jeśli podobał Ci się ten artykuł - udostępnij go w swoim ulubionym serwisie społecznościowym.
Pierwotnie opublikowano 17 września 2009 r. Treść zaktualizowana 27 lutego 2019 r.
Share467Tweet0Pin1.5K 1.9KShares